16th July 02:41 PM
 
PACIFIC GAMES 2019
  • Sun
    07 Jul
  • Mon
    08 Jul
  • Tue
    09 Jul
  • Wed
    10 Jul
  • Thu
    11 Jul
  • Fri
    12 Jul
  • Sat
    13 Jul
  • Mon
    15 Jul
  • Tue
    16 Jul
  • Wed
    17 Jul
  • Thu
    18 Jul
  • Fri
    19 Jul
  • Sat
    20 Jul
  • OPENING CEREMONY
     
  • BADMINTON
    MIXED TEAM EVENT
    8:00AM
     
    Fiji
    5-0
    Tonga
    4:00PM
     
    Fiji
    5-0
    North Mariana Island
    BASKETBALL
    WOMEN'S AND MEN'S TEAM EVENT-Round 1
    11:00AM
    Female
    Fiji
    71-69
    Cook Islands
    3:30PM
    Male
    Fiji
    80-66
    Tahiti
    FOOTBALL
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION
    12:00PM
    Male
    Tahiti
    1-2
    Fiji
    11:00AM
    Female
    Fiji
    11-0
    American Samoa
    SWIMMING
    WOMEN'S 5K OPEN WATER
     
    Gold
    New Caledonia
    New Caledonia Flag
    Charlotte Robin
     
    Silver
    New Caledonia
    New Caledonia Flag
    Maiana Flament
     
    Bronze
    Fiji
    Fiji Flag
    Matelita Buadromo
    LAWN BOWLS
    MEN'S AND WOMAN'S COMPETITION
    8:00AM
    Round 1 - Women's Singles
    Fiji
    21-11
    Tokelau
    8:00AM
    Round 1-Men's Pairs
    Niue
    9-16
    Fiji
    8:00AM
    Round 1-Men's Triples
    Fiji
    117-13
    Tokelau
    8:00AM
    Round 1-Women's Fours
    Fiji
    11-8
    Cook Islands
    11:00AM
    Round 2-Women's Singles
    Fiji
    21-17
    Norfolk Island
    11:00AM
    Round 2-Men's Triples
    Fiji
    18-16
    Cook Islands
    RUGBY LEAGUE 9S
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
    12:25PM
    Female
    Papua New Guinea
    8-16
    Fiji
    1:20PM
    Male
    Fiji
    14-12
    Samoa
    SQUASH
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
    8:30AM
    Male
    Fiji
    0-5
    New Caledonia
    12:00PM
    Female
    Fiji
    0-4
    New Caledonia
    12:00PM
    Male
    Norfolk Island
    0-5
    Fiji
    TABLE TENNIS
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
    8:00AM
    Round 1 -Female
    Solomon Islands
    1-4
    Fiji
    10:15AM
    Round 1 -Male
    Palau
    0-5
    Fiji
    2:45PM
    Round 2 -Female
    Fiji
    3-2
    New Caledonia
    2:45PM
    Round 2 -Male
    Fiji
    2-3
    New Caledonia
    10:15AM
    Round 1 -Male
    Palau
    0-5
    Fiji
  • BADMINTON
    MIXED TEAM EVENT
    9:00AM
     
    Fiji
    2-3
    Tahiti
    9:00AM
     
    Fiji
    3-2
    New Caledonia
    CRICKET
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION
    9:00AM
    Female
    Fiji
    0-2
    Papua new Guinea
    11:00PM
    Female
    Fiji
    0-2
    Vanuatu
    LAWN BOWLS
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION
    11:00PM
    Round 5- Women's Four
    Fiji
    14-8
    Samoa
    11:00AM
    Round 2 - Men's Pairs
    Fiji
    18-10
    Tonga
    11:00AM
    Round 3 - Women's Singles
    Fiji
    19-21
    Niue
    12:40PM
    Round 2 - Women's Singles
    Fiji
    21-17
    Norfolk Islands
    1:20PM
    Round 5 - Men's Pairs
    Fiji
    18-19
    Cook Islands
    3:40PM
    Round 6 - Women's Singles
    Fiji
    8-21
    Tonga
    4:12PM
    Round 6 - Men's Pairs
    Fiji
    12-17
    Samoa
    8:00PM
    Round 3 - Women's Fours
    Fiji
    10-10
    Norfolk Island
    RUGBY LEAGUE 9S
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
    1:25PM
    Female
    Fiji
    14-4
    Samoa
    3:35PM
    Male
    Samoa
    8-18
    Fiji
    3:35PM
    Women's Gold Medal play-off
    Papua New Guinea
    4-16
    Fiji
    5:30PM
    Men's Gold Medal
    Fiji
    14-0
    Papua New Guinea
    RUGBY LEAGUE 9S
    MENS MEDALS
     
     
    Gold Medal
    Fiji Flag
    Fiji
     
     
    Silver Medal
    Papua New Guinea Flag
    Papua New Guinea
     
     
    Bronze
    Samoa Flag
    Samoa
    RUGBY LEAGUE 9S
    WOMEN'S MEDALS
     
     
    Gold Medal
    Fiji Flag
    Fiji
     
     
    Silver Medal
    Papua New Guinea Flag
    Papua New Guinea
     
     
    Bronze
    Cook Islands Flag
    Cook Islands
    SQUASH
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
    8:30AM
    Male
    Fiji
    1-4
    Samoa
    12:00PM
    Female
    Fiji
    1-3
    Samoa
    TABLE TENNIS
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
    8:00AM
    Female
    Samoa
    1-4
    Fiji
    SWIMMING
    200M WOMEN'S BREASTSTROKE
     
    Gold
    Tahiti
    French Polynesia Flag
    Poerani Bertrand
     
    Silver
    Fiji
    Fiji Flag
    Moana Wind
     
    Bronze
    New Caledonia
    New Caledonia Flag
    Adeline Williams
    SWIMMING
    800M WOMEN'S FREESTYLE
     
    Gold
    New Caledonia
    New Caledonia Flag
    Maiana Flament
     
    Silver
    New Caledonia
    New Caledonia Flag
    Charlotte Robin
     
    Bronze
    Fiji
    Fiji Flag
    Rosemarie Rova
    VA'A
    MEN'S V12 500M
     
    Gold
    New Caledonia
    New Caledonia Flag
     
     
    Silver
    Walis & Futuna
    Wallis and Futuna Flag
     
     
    Bronze
    Fiji
    Fiji Flag
     
  • BADMINTON
    MIXED TEAM EVENT
    9:00AM
     
    Fiji
    5-0
    Kiribati
    2:00PM
     
    Fiji
    5-0
    Samoa
    BADMINTON
    MIXED TEAM MEDALS
     
    Mixed Team
    Gold Medal
    Fiji Flag
    Fiji
     
    Mixed Team
    Silver Medal
    New Caledonia Flag
    New Caledonia
     
    Mixed Team
    Bronze Medal
    French Polynesia Flag
    Tahiti
    BASKETBALL
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION- Round 2
    11:00AM
    Female
    New Caledonia
    40-82
    Fiji
    3:30PM
    Male
    Solomon Islands
    44-74
    Fiji
    LAWN BOWLS
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION
    12:15PM
    Mens Triples
    Fiji
    26-18
    Niue
     
    Women's Singles
    Fiji
    23-9
    Tokelau
     
    Women's Fours
    Fiji
    21-7
    Tokelau
    FOOTBALL
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
    9:00AM
    Male
    American Samoa
    0-9
    Fiji
    3:30PM
    Male
    Fiji
    74-44
    Solomon Islands
    SQUASH
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
    8:30AM
    Male
    Fiji
    2.5-2.5
    Tahiti
    12:00PM
    Female
    Fiji
    4-0
    Tahiti
    12:00PM
    Female
    Fiji
    4-0
    Tahiti
    TABLE TENNIS
    Men's Team Play Off
    8:00AM
    Semi final 2
    Fiji
    0-3
    Tahiti
    TABLE TENNIS
    Men's Team Play Off
    11:00AM
    3rd Place Playoff
    Fiji
    3-1
    Vanuatu
    TABLE TENNIS
    Men's Team Play Off
    3:00PM
    Final Playoff
    Fiji
    1-3
    Vanuatu
    TABLE TENNIS
    Women's Team Play Off
    3:00PM
    Semifinal 1
    Fiji
    3-0
    Tahiti
    TABLE TENNIS
    Men's Team Medals
     
    Mens Team Medalists
    Gold
    French Polynesia Flag
    Tahiti
     
    Mens Team Medalists
    Silver
    New Caledonia Flag
    new Caledonia
     
    Mens Team Medalists
    Bronze
    Fiji Flag
    Fiji
    TABLE TENNIS
    Women's Team Medals
     
    Womens Team Medalists
    Gold
    Fiji Flag
    Fiji
     
    Womens Team Medalists
    Silver
    Vanuatu Flag
    Vanuatu
     
    Womens Team Medalists
    Bronze
    New Caledonia Flag
    New Caledonia
    SWIMMING
    WOMEN'S 50M BACKSTROKE
     
    Gold Medal
    Samoa
    Samoa Flag
    Lushavel Stickland
     
    Silver Medal
    Fiji
    Fiji Flag
    Cheyenne Rova
     
    Bronze Medal
    Samoa
    Samoa Flag
    Jelani Wetzell
    SWIMMING
    WOMEN'S 400M MEDLEY
     
    Gold Medal
    New Caledonia
    New Caledonia Flag
    Maiana Flament
     
    Silver Medal
    Tahiti
    French Polynesia Flag
    Angeline Tregoat
     
    Bronze Medal
    Fiji
    Fiji Flag
    Rosemarie Rova
    SWIMMING
    MEN'S 200M BREASTSTROKE
     
    Gold Medal
    Fiji
    Fiji Flag
    Taichi Vakasama
     
    Silver Medal
    Papua New Guinea
    Papua New Guinea Flag
    Ryan Maskelyne
     
    Bronze Medal
    Samoa
    Samoa Flag
    Brandon Schuster
    SWIMMING
    MEN'S 50M BACKSTROKE
     
    Gold Medal
    New Caledonia
    New Caledonia Flag
    Julien-Pierre Goyetche
     
    Silver Medal
    Fiji
    Fiji Flag
    Netani Ross
     
    Bronze Medal
    Tahiti
    French Polynesia Flag
    Teiki Dupont
    TENNIS
    WOMEN'S TEAM RR2
     
    Female
    Fiji
    3-0
    Solomon Islands
    VA'A
    MEN'S V6 500M
     
     
    Gold
    New Caledonia Flag
    New Caledonia
     
     
    Silver
    Fiji Flag
    Fiji
     
     
    Bronze
    Wallis and Futuna Flag
    Walis & Futuna
    VA'A
    WOMEN'S V6 500M
     
     
    Gold
    French Polynesia Flag
    Tahiti
     
     
    Silver
    New Caledonia Flag
    New Caledonia
     
     
    Bronze
    Fiji Flag
    Fiji
    VA'A
    WOMEN'S V1 500M
     
    Gold
    Tahiti
    French Polynesia Flag
    Vaimiti Maoni
     
    Silver
    Fiji
    Fiji Flag
    Elenoa Vateitei
     
    Bronze
    Samoa
    Samoa Flag
    Anne Cairns
  • LAWN BOWLS
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION
    9:11AM
    Mens Singles
    Fiji
    21-13
    Tonga
    9:45AM
    Womens Triples
    Fiji
    17-11
    Norfolk Island
    9:50AM
    Mens Fours
    Fiji
    12-15
    Tonga
    10:15AM
    Womens Pairs
    Fiji
    11-18
    Niue
    2:40PM
    Womens Pairs
    Fiji
    19-14
    Norfolk Island
    BADMINTON
    WOMENS DOUBLES MEDALS
     
    Womens Doubles
    Gold Medal
     
    New Caledonia
     
    Womens Doubles
    Silver Medal
     
    Fiji
     
    Womens Doubles
    Bronze Medal
     
    Tahiti
    BADMINTON
    MIXED DOUBLES MEDALS
     
    Mixed Doubles
    Gold Medal
     
    Fiji
     
    Mixed Doubles
    Silver Medal
     
    Tahiti
     
    Mixed Doubles
    Bronze Medal
     
    New Caledonia
    SQUASH
    WOMEN'S BRONZE MEDAL PLAYOFF
    8:30AM
    Female
    Fiji
    2-1
    Papua New Guinea
    TABLE TENNIS
    MEN'S TEAM MEDALS
     
    Mens Team
    Gold Medals
     
    Tahiti
     
    Mens Team
    Silver Medals
     
    New Caledonia
     
    Mens Team
    Bronze Medals
     
    Fiji
    TABLE TENNIS
    WOMEN'S TEAM MEDALS
     
    Womens Team
    Gold Medals
     
    Vanuatu
     
    Womens Team
    Silver Medals
     
    Fiji
     
    Womens Team
    Bronze Medals
     
    New Caledonia
    TABLE TENNIS
    MIXED DOUBLES MEDALS
     
    Mixed Doubles
    Gold Medals
     
    New Caledonia
     
    Mixed Doubles
    Silver Medals
     
    Vanuatu
     
    Mixed Doubles
    Bronze Medals
     
    Fiji
    TABLE TENNIS
    WOMEN'S DOUBLES MEDALS
     
    Women's doubles
    Gold Medals
     
    Vanuatu
     
    Women's doubles
    Silver Medals
     
    Fiji
     
    Women's doubles
    Bronze Medals
     
    New Caledonia
    SWIMMING
    MIXED 4x50M FREESTYLE MEDALS
     
    Mixed 4x50m Freestyle
    Gold Medal
     
    New Caledonia
     
    Mixed 4x50m Freestyle
    Silver Medal
     
    Fiji
     
    Mixed 4x50m Freestyle
    Bronze Medal
     
    Tahiti
    SWIMMING
    MIXED 4x50M MEDLEY MEDALS
     
    Mixed 4x50m Medley
    Gold Medal
     
    New Caledonia
     
    Mixed 4x50m Medley
    Silver Medal
     
    Fiji
     
    Mixed 4x50m Medley
    Bronze Medal
     
    Tahiti
    SWIMMING
    MENS 4x100M FREESTYLE MEDALS
     
    Mens 4x100m Freestyle
    Gold Medal
     
    New Caledonia
     
    Mens 4x100m Freestyle
    Silver Medal
     
    Tahiti
     
    Mens 4x100m Freestyle
    Bronze Medal
     
    Fiji
    SWIMMING
    MENS 4x100M MEDLEY MEDALS
     
    Mens 4x100m Medley
    Gold Medal
     
    New Caledonia
     
    Mens 4x100m Medley
    Silver Medal
     
    Tahiti
     
    Mens 4x100m Medley
    Bronze Medal
     
    Fiji
    SWIMMING
    MENS 4x200M FREESTYLE MEDALS
     
    Mens 4x200m Freestyle
    Gold Medal
     
    Tahiti
     
    Mens 4x200m Freestyle
    Silver Medal
     
    Fiji
     
    Mens 4x200m Freestyle
    Bronze Medal
     
    Papua New Guinea
    TENNIS
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    ARCHERY
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    WEIGHTLIFTING
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
  • BADMINTON
    INDIVIDUAL EVENTS - Womens Singles
     
    Gold
    New Caledonia
     
    Dgeniva Matauli
     
    Silver
    Tahiti
     
    Coralie Bouttin
     
    Bronze
    Fiji
     
    Danielle Whiteside
    BASKETBALL
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION- Round 3
    3:30PM
    Male
    Fiji
    vs
    Papua New Guinea
    5:45PM
    Female
    Samoa
    vs
    Fiji
    CRICKET
    WOMEN'S COMPETITION
    12:30PM
     
    Fiji
    vs
    Samoa
    FOOTBALL
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION
    12:00PM
    Male
    New Caledonia
    vs
    Fiji
    3:30PM
    Female
    Samoa
    vs
    Fiji
    LAWN BOWLS
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    RUGBY 7S
    POOL GAMES
    9:00AM
    Female
    Fiji
    vs
    Solomon Islands
    10:50AM
    Male
    Fiji
    vs
    Wallis & Futuna
    12:18PM
    Female
    Fiji
    vs
    Nauru
    1:24PM
    Male
    Fiji
    vs
    New Caledonia
    3:38PM
    Female
    Fiji
    vs
    Papua New Guinea
    5:06PM
    Male
    Fiji
    vs
    Cook Islands
    SQUASH
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    TABLE TENNIS
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    SWIMMING
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    TENNIS
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    ARCHERY
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    VA'A
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    WEIGHTLIFTING
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    GOLF
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
  • BADMINTON
    INDIVIDUAL EVENTS
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    CRICKET
    BRONZE PLAYOFF
    8:30AM
    Female
    3rd
    vs
    4th
    CRICKET
    GOLD MEDAL MATCH
    12:30PM
    Female
    1st
    vs
    2nd
    LAWN BOWLS
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    GOLF
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    SQUASH
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    TABLE TENNIS
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    SWIMMING
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    TENNIS
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    SAILING
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    RUGBY 7S
    PLAYOFFS
    11:56AM
    Male
    Fiji
    vs
    Nauru
     
     
     
     
     
    VA'A
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    WEIGHTLIFTING
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
  • ATHLETICS
    MEN'S 800M HEATS
    4:45PM
    Heat 1- 3rd Place
    Kameli Sauduadua Ravuci
    1:58.88q
    Fiji
     
    Heat 2- 4th Place
    Stephen Edward Sanday
    2:01.40
    Fiji
     
    Heat 3- 1st Place
    Petero Penisoni Veitaqomaki
    1:56.62Q
    Fiji
    ATHLETICS
    MEN'S 100M HEATS
    4:45PM
    Heat 1- 1st Place
    Ratu Banuve Tabakaucoro
    10.87Q
    Fiji
     
    Heat 2- 2nd Place
    Tony Vamarasi Lemeki
    10.82Q
    Fiji
     
    Heat 5- 4th Place
    Albert Miller
    11.25q
    Fiji
    ATHLETICS
    WOMEN'S 5000M
    4:45PM
    Timed Finals- 6th Place
    Vilimaina Naituku
    20:22.79
    Fiji
    TOUCH RUGBY
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION
    9:10AM
    Female
    Fiji
    3-4
    Samoa
    10:50AM
    Male
    Cook Islands
    5-6
    Fiji
    11:40AM
    Female
    Fiji
    5-5
    Cook Islands
    1:20PM
    Male
    Fiji
    6-8
    Samoa
    8:30AM
    Male
    Fiji
    13-2
    Tokelau
    3:00PM
    Female
    Fiji
    6-8
    Tonga
    FOOTBALL
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION
    12:00PM
    Male
    Fiji
    10-1
    Tuvalu
  • ATHLETICS
    WOMEN'S 400 METRE
     
    3rd Place
    Ana Kaloucav Baleveicau
    57.32Q
    Fiji
    11:20AM
    4th Place
    Serenia Ragatu
    61.11
    Fiji
    ATHLETICS
    MEN'S 400 METRE
    11:20AM
    4th Place
    Kameli Sauduadua Ravuci
    50.23
    Fiji
    11:20AM
    2nd Place
    Samuela Railoa
    49.33Q
    Fiji
    11:20AM
    2nd Place
    Ratu Meli Romuakalou
    48.03Q
    Fiji
    TOUCH RUGBY
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION
    10:00PM
    Female
    Fiji
    vs
    Solomon Islands
    11:40AM
    Male
    Fiji
    vs
    Solomon Islands
    12:30PM
    Female
    Fiji
    vs
    Papua New Guinea
    3:00PM
    Male
    Fiji
    vs
    Papua New Guinea
    BOXING
    DAY 1- LIGHT WEIGHT (60kg)
    2:45PM
     
    Fiji
    vs
    Kiribati
    BOXING
    DAY 1- LIGHT HEAVY WEIGHT (81kg)
    3:15PM
     
    Fiji
    vs
    American Samoa
  • ATHLETICS
    MIXED TEAM EVENT
     
    Male
     
     
     
     
    Female
     
     
     
    SQUASH
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
    BOXING
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    JUDO
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    SHOOTING
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    TAEKWONDO
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    Male
     
     
     
    TOUCH RUGBY
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    TENNIS
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    BASKETBALL
    FINALS
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
  • ATHLETICS
    MIXED TEAM EVENT
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    SQUASH
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    BOXING
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    POWERLIFTING
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    SHOOTING
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    TAEKWONDO
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    TOUCH RUGBY
    MIXED DRAWS
    7:30AM
     
    Fiji
    vs
    Samoa
    10:50AM
     
    Fiji
    vs
    Cook Islands
    3:50PM
     
    Fiji
    vs
    Solomon Islands
    TENNIS
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    FOOTBALL
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
    6:00PM
    Male
    Fiji
    vs
    Solomon Islands
    11:00AM
    Female
    Tonga
    vs
    Fiji
  • ATHLETICS
    MIXED TEAM EVENT
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    SQUASH
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    BOXING
    MEN'S AND WOMEN'S COMPETITION
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    POWERLIFTING
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    SHOOTING
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    TAEKWONDO
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    TOUCH RUGBY
    MIXED DRAW
    8:20AM
     
    Fiji
    vs
    Papua New Guinea
    12:30PM
     
    Fiji
    vs
    Tonga
    TRIATHLON
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    TENNIS
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    SAILING
    WOMEN'S AND MEN'S COMPETITION
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
  • ATHLETICS
    MIXED TEAM EVENT
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    TOUCH RUGBY
    MIXED DRAWS
    8:20AM
     
    5TH
    vs
    6TH
    9:10AM
    BRONZE
     
     
     
    10:00AM
    GOLD
     
     
     
    TRIATHLON
    ELITE WOMEN'S TRIATHLON
     
     
     
     
     
    TRIATHLON
    ELITE MEN'S TRIATHLON
     
     
     
     
     
    FOOTBALL
    GOLD FINAL
     
    Female
     
     
     
     
    male
     
     
     
    FOOTBALL
    BRONZE FINAL
     
    Female
     
     
     
     
    male