24th November 07:40 AM
 
  • Premier
  • Senior
  • School
  • Standings
  • Fixtures & Results
     
    Date
    Time
    Team 1
    Score
    Team 2
    Group
    Wed Oct 05
    1:00PM
    Nadroga
    1-1
    Lautoka
    Group 1
    Wed Oct 05
    3:00PM
    Ba
    1-1
    Rewa
    Group 2
    Wed Oct 05
    5:30PM
    Nadi
    1-1
    Dreketi
    Group 2
    Wed Oct 05
    7:30PM
    Suva
    1-2
    Labasa
    Group 1
     
    Thu Oct 06
    1:00PM
    Ba
    4-0
    Dreketi
    Group 2
    Thu Oct 06
    3:00PM
    Suva
    3-0
    Nadroga
    Group 1
    Thu Oct 06
    5:00PM
    Rewa
    0-1
    Nadi
    Group 2
    Thu Oct 06
    7:00PM
    Lautoka
    0-0
    Labasa
    Group 1
     
    Fri Oct 07
    1:00PM
    Rewa
    1-0
    Dreketi
    Group 2
    Fri Oct 07
    3:00PM
    Nadroga
    1-1
    Labasa
    Group 1
    Fri Oct 07
    5:00PM
    Ba
    1-1
    Nadi
    Group 2
    Fri Oct 07
    7:00PM
    Suva
    0-1
    Lautoka
    Group 1
     
     
     
     
    Semifinals
     
     
    Sun Oct 09
    3:00PM
    Labasa
    1-0
    Nadi
    Semifinal 1
    Sun Oct 09
    5:00PM
    Ba
    2-1
    Lautoka
    Semifinal 2
     
     
     
     
    Final
     
     
    Mon Oct 10
    4:00PM
    Labasa
    2-1
    Ba
    Final
     
     
     
     
     
     
     
     
  • Fixtures & Results
     
    Date
    Time
    Team 1
    Score
    Team 2
    Group
    Thu Oct 06
    11:00AM
    Nadogo
    2-1
    Seaqaqa
    Group A
    Thu Oct 06
    11:00AM
    Rakiraki
    1-0
    Vatukoula
    Group A
    Thu Oct 06
    3:30PM
    Nadogo
    0-0
    Bua
    Group A
    Thu Oct 06
    3:30PM
    Seaqaqa
    0-1
    Rakiraki
    Group A
     
    Fri Oct 07
    1:45PM
    Lami
    2-2
    Northland Tailevu
    Group C
    Fri Oct 07
    1:45PM
    Tavua
    2-1
    Nasinu
    Group C
    Fri Oct 07
    3:00PM
    Navua
    1-3
    Tailevu Naitasiri
    Group B
    Fri Oct 07
    3:00PM
    Savusavu
    0-3
    Taveuni
    Group B
    Fri Oct 07
    4:15PM
    Nadogo
    1-3
    Vatukoula
    Group A
    Fri Oct 07
    4:15PM
    Seaqaqa
    1-0
    Bua
    Group A
     
    Sat Oct 08
    1:45PM
    Nasinu
    2-0
    Northland Tailevu
    Group C
    Sat Oct 08
    1:45PM
    Tavua
    1-1
    Lami
    Group C
    Sat Oct 08
    3:00PM
    Savusavu
    1-1
    Tailevu Naitasiri
    Group B
    Sat Oct 08
    3:00PM
    Navua
    1-1
    Taveuni
    Group B
    Sat Oct 08
    4:15PM
    Nadogo
    0-5
    Rakiraki
    Group A
    Sat Oct 08
    4:15PM
    Bua
    1-0
    Vatukoula
    Group A
     
    Sun Oct 09
    12:00PM
    Rakiraki
    2-3
    Bua
    Group A
    Sun Oct 09
    12:00PM
    Seaqaqa
    0-1
    Vatukoula
    Group A
    Sun Oct 09
    1:15PM
    Savusavu
    0-1
    Navua
    Group B
    Sun Oct 09
    1:15PM
    Tailevu Naitasiri
    0-1
    Taveuni
    Group B
    Sun Oct 09
    2:30PM
    Tavua
    1-0
    Northland Tailevu
    Group C
    Sun Oct 09
    2:30PM
    Nasinu
    1-0
    Lami
    Group C
     
     
     
     
    Semifinals
     
     
    Mon Oct 10
    9:00AM
    Rakiraki
    0-2
    Nasinu
    Semifinal 1
    Mon Oct 10
    9:00AM
    Navua
    2-0
    Taveuni
    Semifinal 2
     
     
     
     
    Final
     
     
    Mon Oct 10
    2:00PM
    Nasinu
    2-1
    Navua
    Final
     
     
     
     
     
     
     
     
  • Fixtures & Results
     
    Date
    Time
    Team 1
    Score
    Team 2
    Group
    Thu Oct 06
    12:30PM
    Bulileka College
    2-2
    Vashist Muni College
    Secondary
    Thu Oct 06
    12:30PM
    Nadi Muslim College
    0-3
    Kamil College
    Secondary
     
    Fri Oct 07
    10:00AM
    Labasa Primary
    2-1
    Rewa Primary
    Primary
    Fri Oct 07
    10:00AM
    Lautoka Primary
    1-3
    Rakiraki Primary
    Primary
    Fri Oct 07
    11:45AM
    Bulileka College
    0-4
    Nadi Muslim College
    Secondary
    Fri Oct 07
    11:45AM
    Vashist Muni College
    0-3
    Kamil College
    Secondary
     
    Sat Oct 08
    10:00AM
    Labasa Primary
    1-2
    Lautoka Primary
    Primary
    Sat Oct 08
    10:00AM
    Rewa Primary
    1-1
    Rakiraki Primary
    Primary
    Sat Oct 08
    11:45AM
    Bulileka College
    8-2
    Kamil College
    Secondary
    Sat Oct 08
    11:45AM
    Vashist Muni College
    1-2
    Nadi Muslim College
    Secondary
     
    Sun Oct 09
    10:45AM
    Labasa Primary
    2-0
    Rakiraki Primary
    Primary
    Sun Oct 09
    10:45AM
    Rewa Primary
    0-1
    Lautoka Primary
    Primary
     
     
     
     
    Primary Final
     
     
    Mon Oct 10
    10:00AM
    Labasa Primary
    5-4
    Lautoka Primary
    Final
     
     
     
     
    Secondary Final
     
     
    Mon Oct 10
    11:15AM
    Kamil Muslim
    4-3
    Nadi Muslim
    Final
     
     
     
     
     
     
     
     
  • Premier Groups
     
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    GA
    GD
    PTS
    GROUP 1
     
     
     
     
     
     
     
     
    Labasa
    3
    1
    2
    0
    3
    2
    1
    5
    Lautoka
    3
    1
    2
    0
    2
    1
    1
    5
    Suva
    3
    1
    0
    2
    4
    3
    1
    3
    Nadroga
    3
    0
    2
    1
    2
    5
    -3
    2
     
    GROUP 2
     
     
     
     
     
     
     
     
    Ba
    3
    1
    2
    0
    6
    2
    4
    5
    Nadi
    3
    1
    2
    0
    3
    2
    1
    5
    Rewa
    3
    1
    1
    1
    2
    2
    0
    4
    Dreketi
    3
    0
    1
    2
    1
    6
    -5
    1
     
     
    Senior Groups
     
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    GA
    GD
    PTS
    GROUP A
     
     
     
     
     
     
     
     
    Rakiraki
    4
    3
    0
    0
    9
    3
    6
    9
    Bua
    4
    2
    1
    1
    4
    4
    0
    7
    Nadogo
    4
    1
    1
    2
    3
    9
    -6
    4
    Vatukoula
    4
    1
    0
    3
    3
    4
    -1
    3
    Seaqaqa
    4
    1
    0
    3
    2
    4
    -2
    3
     
    GROUP B
     
     
     
     
     
     
     
     
    Taveuni
    3
    2
    1
    0
    5
    1
    4
    7
    Tailevu Naitasiri
    3
    1
    1
    1
    4
    3
    1
    4
    Navua
    3
    1
    1
    1
    3
    4
    -1
    4
    Savusavu
    3
    0
    1
    2
    1
    5
    -4
    1
     
    GROUP C
     
     
     
     
     
     
     
     
    Tavua
    3
    2
    1
    0
    4
    2
    2
    7
    Nasinu
    3
    2
    0
    1
    4
    2
    2
    6
    Lami
    3
    0
    2
    1
    3
    4
    -1
    2
    Northland Tailevu
    3
    0
    1
    2
    2
    5
    3
    1
     
     
    Secondary Schools
     
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    GA
    GD
    PTS
    Kamil College
    3
    2
    0
    1
    8
    8
    0
    6
    Nadi Muslim College
    3
    2
    0
    1
    6
    4
    2
    6
    Bulileka College
    3
    1
    1
    1
    10
    8
    -2
    4
    Vashist Muni College
    3
    0
    1
    2
    3
    7
    -4
    1
     
     
    Primary Schools
     
    Team
    P
    W
    D
    L
    GF
    GA
    GD
    PTS
    Labasa Primary
    3
    2
    0
    1
    5
    3
    2
    6
    Lautoka Primary
    3
    2
    0
    1
    4
    4
    0
    6
    Rakiraki Primary
    3
    1
    1
    1
    4
    4
    0
    4
    Rewa Primary
    3
    0
    1
    2
    2
    4
    -2
    1